Prostě tu jezdíme s cookies.

 

Slapaci kolo na facebooku jsme také na googlu +

 


Novinky na email?

Přihlaste svůj email ZDARMA.

 

 
 

KONTAKTY

Progress mode s.r.o.
Zitkova 784/5
41201 Litoměřice
tel: 704432882
info(a)slapacikolo.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


Vidět a být viděn!

Věděli jste, že v listopadu 2015 proběhla akce zaměřená na správné osvětlení automobilů „Vidět a být viděn“, kterou BESIP pořádal společně s Policií ČR, společností OSRAM s.r.o., profesní komorou STK a Svazem dovozců automobilů?

 

Co s tím máme společného? Vskutku nic. Ale o bezpečnost se podle nás musí každý starat sám a vypěstovat si nejen návyk u sebe, ale také jít příkladem mladé generaci. Možná jste si toho tolikrát všimli nebo děláte tu samou věc jako spousta chodců, cyklistů a třeba i koloběžkářů. Ano, je to špatné nebo takřka žádné osvětlení jak aktivní nebo pasivní a v nejhorším případě i žádné osvětlení.

 

 

 

Řidiči automobilu mohou mít 1000x seřízené a ostré světlo, ale to mnohdy nestačí vlivem počasí kdy je snížená viditelnost nebo slepých úhlů. Vy jako neosvětlená osoba ať už jako chodec, cyklista nebo zkrátka účastník provozu můžete zavinit dopravní nehodu. Přitom můžete lehce předejít nehodě nebo srážce investicí za pár korun. V dnešní době kdy jsou svítilny osazeny LED diody, které jsou nejen malé, lehké, odolné ale i dobře a dlouho svítí.

 

Chodec a viditelnost

 

Dle zákona je každý cyklista povinen za snížené viditelnosti mít rovněž za jízdy rozsvícen světlomet s bílým světlem svítícím dopředu a zadní svítilnu se světlem červené barvy nebo přerušovaným světlem červené barvy. Varovné blikající koncové světlo lze spatřit až do vzdálenosti 1000 metrů. Řidič auta tak může cyklistu včas vidět a přizpůsobit rychlost jízdy dané situaci.

 

 

 

Chodci zatím tuto povinnost nemají, ale měla by se tato skutečnost změnit. Nicméně především vy sami, by jste měli myslet na svou bezpečnost a také vašich dětí! Chodec v tmavém oblečení je pro řidiče viditelný až ze vzdálenosti, ve které, s ohledem na rychlost vozidla, již nemůže zareagovat včas, aby se vyhnul případné kolizi nebo střetu s tímto chodcem. Pasivní a aktivní bezpečnostní prvky jsou proto důležité pro bezpečnost a viditelnost chodců a tím ochrání vaše zdraví či dokonce život.

 

Co že to vlastně jsou pasivní a aktivní prvky?

 

Pasivní prvky jsou různé reflexní prvky jako jsou reflexní proužky na oblečení, vesty, reflexní pásky,  odrazky a jiné doplňky, které odráží světlo.

 

Aktivní prvky zase naopak světlo vytváří a vyžadují od vás zapnutí a vypnutí. Nicméně jsou viditelné na větší vzdálenost a můžete je použít při každé příležitosti a na jakémkoliv outfitu. Tedy jinými slovy je lze připnout na poutko bundy, batohu nebo je připevnit pomocí suchého zipu na jakoukoliv část těla nebo předmětu s kterým se pohybujete po komunikaci jako je koloběžka, kočárek, jednokolka, vozík apod.. V dnešní době je možné pořídit na cyklistické kola indukční osvětlení, které nevyžaduje žádné dobijení ani zapínaní a vypínání. Podívejte se na náš eshop a nakupujte z široké nabídky osvětlení.

 

Rádi si hrajete? Podívejte se na interaktivní aplikaci od Besipu, ať už jste řidič, cyklista nebo jen chodec!

Přejít na aplikaci.

 

Zdroj informací a videa ze stránek besip.cz


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

 

Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.