Jízda bez omezení. Pro větší potěšení. S pohony SHIMANO EP zvládnete větší vzdálenosti.
 

Představujeme sérii EP a novou sadu DEORE XT Di2

Nic nepřekoná ten pocit z objevování nových stezek v blízkém okolí, ať už jedete svěží úsek úzké cesty v lese nebo těžko dostupný kopec s ukrytou vyhlídkou. Nové terény jezdcům poskytují nezapomenutelný zážitek, vzrušující příležitosti k testování limitů jejich kola i těch vlastních, aby posunuli laťku možného.

Kompletně přepracovaná řada SHIMANO EP a skupina DEORE XT Di2 vám tohlE objevování usnadní. Vylepšené pohonné jednotky EP8 (EP801) a EP6 přinášejí výkon, točivý moment a jistotu, aby vás udržely v jízdě déle, posunuly hranice a přinesly vám více zábavy.
 

 

Nové moduly pohonu EP8 a EP6

Modernizovaná a technologicky vyspělá řada EP byla vyvinuta tak, aby posunula turistickou jízdu na elektrokolech na novou úroveň a opět změnila stávající limity vašich možností.

EP8 je náš vlajkový model, který zaručuje hladký inteligentní provoz a maximální točivý moment 85 Nm. Poskytuje jedinečný zážitek z jízdy tím, že nově definuje schopnosti e-MTB. Tento model váží pouhých 2,7 kg a je kompaktní, super lehký a ideálně se hodí na kolo. Vylepšený systém odvodu tepla činí systém spolehlivým za všech povětrnostních podmínek a jeho účinnost neklesá ani při dlouhých stoupáních. Možnosti připojení byly rozšířeny a systém lze připojit k příslušenství třetích stran prostřednictvím portů CAN a ACC. Tato vylepšení v kombinaci s funkcemi automatického řazení včetně FREE SHIFT a AUTO SHIFT v kombinaci s DEORE XT Di2 inteligentně analyzují jízdní data pro zvýšení dynamiky a poskytují spolehlivý, přirozeně přizpůsobivý zážitek z jízdy.
 


Modul hnacího ústrojí EP6 zvyšuje přirozenou efektivitu jízdy pro každodenní uživatele elektrokol. Nabízí výkon na úrovni EP8 za přijatelnější cenu a je určen pro městské dobrodruhy i trailové jezdce. Spolehlivost, plynulá jízda a výkon pomáhají budovat sebevědomí pro úžasný zážitek na dlouhé vzdálenosti. Motor do každého počasí váží 3 kg, má točivý moment 85 Nm a výkon procesoru EP8.
 

 

 

Nová sada DEORE XT Di2 a převratné funkce AUTO SHIFT a FREE SHIFT

Integrací elektronického řazení, EP hnacích ústrojí a inovativní technologie hnacího ústrojí se nová sada DEORE XT Di2 posouvá v řazení na vyšší úroveň spolehlivosti a účinnosti. SHIMANO také inovovalo inteligentní technologie řazení AUTO SHIFT a FREE SHIFT, aby zlepšilo zážitek z jízdy.

FREE SHIFT s DEORE XT Di2 umožňuje elektronické řazení při jízdě bez šlapání, takže po obnovení šlapání budete mít správný převod, aniž byste ztratili výkon nebo kadenci. Elektronické nebo manuální ovládání funkce FREE SHIFT znamená, že při dokončení dlouhého klesání nebo delšího plochého úseku budete mít vždy ten správný rychlostní stupeň.

AUTO SHIFT v kombinaci s DEORE XT Di2 je budoucností řazení. Senzory monitorují kadenci, točivý moment a rychlost a systém automaticky zvolí vhodný převodový stupeň bez jakéhokoli zásahu jezdce. Ať už zpomalujete před zastavením nebo zrychlujete z klidu, inteligentní, rychlý a intuitivní systém řazení vás udrží plně soustředěné. Horští cyklisté mají naprostou svobodu – systém za ně může řadit, nebo mohou kdykoliv převzít řízení a manuálně ovládat přehazovačku.

 


 

Plně integrovaný systém

Motory platformy EP a skupina DEORE XT Di2 v kombinaci s funkcí FREE SHIFT nebo AUTO SHIFT tvoří dokonale integrovaný systém. Plynulý přenos výkonu, intuitivní řazení, spolehlivé a snadno použitelné ovládací prvky znamenají, že si jízdu užijete naplno. Nemusíte si dělat starosti s řazením nebo přemýšlením, zda zvládnete velmi strmé stoupání.
 


 

Přizpůsobitelná konfigurace

Aplikace E-TUBE PROJECT Cyclist vám umožňuje plně přizpůsobit nastavení tak, aby vyhovovalo vašemu stylu jízdy prostřednictvím režimu FINE TUNE. Můžete si vybrat perfektní nastavení s 15 asistenčními režimy. Můžete také upravit nastavení funkcí FREE SHIFT a AUTO SHIFT: vyberte světlost rozjezdu nebo přepínejte mezi 3 různými režimy řazení. Můžete nastavit nižší kadenci potřebnou pro funkci AUTO SHIFT a nastavit si citlivost reakce při jízdě do kopce. Po zvolení nastavení lze jednotlivá nastavení uložit do dvou profilů. Aplikace také umožňuje bezdrátově a plynule aktualizovat firmware na nejnovější verzi.
 

„SHIMANO s potěšením představuje tento nový ekosystém, který můžeme vyvinout pouze my. Naše inovativní systémy elektrokol posouvají zážitek z jízdy na bezprecedentní úroveň. Je to výsledek kombinace řazení Di2, technologie hnacího ústrojí a hnacích ústrojí EP.”

Jeroen van Vulpen — SHIMANO

 

Budoucnost horských kol je právě teď

EP systémy SHIMANO v kombinaci s DEORE XT Di2 a funkcí FREE SHIFT nebo AUTO SHIFT tvoří integrovaný systém elektrokola postavený na jezdci a jeho stylu jízdy. Výsledkem je inteligentní a adaptivní styl jízdy, který vám umožní zdolávat dříve nedosažitelné stezky. Technologie budoucnosti a inteligentní řazení poskytují zážitek z elektrokola, který spojuje jezdce s okolím a usnadňuje mu objevovat nový terén.