SHIMANO MÍŘÍ NA E-BIKE TRH S PŘEDSTAVENÍM NOVÝCH KOMPONENTŮ SADY E7000

Technologie nejvyšší řady pohonu se stává více cenově dostupná se sadou SHIMANO STEPS E7000 představující nové ovládací tlačítka, pohonnou jednotku, displej a možnost nastavení přes smartphone.

Shimano dnes odhaluje novou e-bike sadu, SHIMANO STEPS E7000, navrženou k inspiraci horských jezdců prozkoumat nový terén s asistencí až do 25km/h.

Zatímco je nejvyšší e-MTB sada E8000 navržena pro agresivní jízdu na drsných a náročných trasách
s extrémními výstupy, nová řada, the new E7000 byla vyvinuta pro více rekreační horskou cyklistiku
s vyváženou podporou jezdci a snadno ovladatelnými funkcemi.

Ovládání systému

Ovládání pro SHIMANO STEPS E7000 zahrnuje přepínač na levé straně pro změnu režimů podpory (posouvání mezi funkcemi Off, Eco, Trail, Boost a Walk Assist) a symetrický pravý spínač/řazení pro ovládání převodů (Di2/mechanické řazení). Praktickou funkcí pro horské jezdce je design levého spínače, který umožňuje elegantní kombinaci s ovládáním sedlovky. Toto je součástí designu objímky kompatibilní se všemi mountain bike set ups, včetně nového Shimano i-Spec EV standardu pro ještě čistější kokpit. Pocit z mačkání tlačítek byl také změněn, dává Vám snadné kliknutí a hmatovou vazbu, kterou lze cítit i přes zimní rukavice.

Informační displej

Veškerá údaje vycházející z pohonné jednotky, baterie a SHIMANO Di2 systému můžou být zobrazeny na novém displeji (SC-E7000) a poskytují jezdci důležité informace, jako je režim podpory, rychlost jízdy, stav baterie a pro jezdce využívající Di2 systémem i zařazený převod.

Nová SHIMANO STEPS bezdrátová funkce také umožňuje párování displeje se zařízeními třetí strany jako je Váš displej/GPS zařízení nebo smartphone s použitím minimalistického konektoru EW-EN100 pro přenos informací.

Pro ty, kteří oceňují extrémně minimální kokpit, můžou měnit režimy podpory a zobrazit stav baterie
s LED diodami a tlačítky na konektoru EW-EN100. Režimy podpory můžete také změnit prostřednictvím tlačítka na displeji, což znamená, že můžete zajít tak daleko a odebrat levá tlačítka pro čistější set up.

Technologie pohonné jednotky

Podpora jízdy vychází ze silné a responzivní jednotky pohonu 60Nm, která Vám pomůže tam, kde budete nejvíce potřebovat. Přichází také s možností přizpůsobení jízdního výkonu v závislosti, zda hledáte optimální zrychlení, optimální výdrž baterie, nebo něco mezi tím. Jednoduše zvolte možnost nastavení Explorer, Dynamic nebo Customize v mobilní aplikaci E-TUBE RIDE a funkce pohonné jednotky se automaticky změní.

Kromě toho je pohonná jednotka E7000 vybavena funkcemi jednotky E8000. Dodává až o 500-wattů maximálního výkonu (nominální výkon: 250W), který Vám pomůže až do 25 km/h, vše s dynamickou odezvou v závislosti na asistenci, kterou potřebujete. Tvar pohonné jednotky je elegantní a kompaktní, aby byl zajištěn júzký Q-faktor i jedna z nejlehčích pohonných jednotek navržených pro MTB jízdu. Nejdůležitější u pohonné jednotky je citlivá a intuitivní podpora jízdy, která je zcela v souladu s Vaším stylem šlapání.

Režimy podpory

Jednotka pohonu může pracovat v jednom ze tří režimů podpory, aby nabídla rozdílné úrovně asistence pro různé jízdní podmínky. Vyberte režim ECO pro nejmenší přípomoc a nízkou spotřebu baterie, vyberte režim TRAIL pro nejlepší poměr mezi přípomoci pohonu a spotřebou baterie, nebo vyberte režim BOOST pro silnou podporu pohonu, rychlou akceleraci a rychlou reakci asistence až do maxima 25 km/h. Charakteristiku těchto režimů podpory lze také nastavit pomocí volby Explorer, Dynamic nebo Custom pomocí snadno použitelné SHIMANO aplikace E-TUBE RIDE pro smartphone umožňující e-MTB jezdcům  vyladit podporu zaměřenou jak na spotřebu baterie, tak jízdní podporu.

Bez ohledu na to, jaké nastavení je zvoleno, obdržíte intuitivní a silnou odezvu pomocí senzoru kroutícího momentu pro vyhodnocení vstupních dat šlapání. Toto dělá ze systému SHIMANO STEPS pocitově hladkou, kontrolovatelnou a dynamickou jízdu. A I když jedete nad rychlost limitu přípomoci, nebo máte přípomoc vyplou, díky Shimano volnoběžce je šlapání stále plynulé a pohodlné, s žádným dalším odporem neaktivní pohonné jednotky.

Přirozený pocit z jízdy

Vyspělá elektronická technologie není pouze důkazem pohonné jednotky, ale pohonu jako takového. Stejně jako u většího bratra E8000, komponenty SHIMANO STEPS E7000 e-MTB lze propojit s komponenty Di2 pro kompletní elektronický systém Shimano system a přirozený pocit z jízdy.

Tam, kde některé e-MTB pohonné jednotky nutí jezdce mít nohy v širším posedu, než u klasického MTB kola, elektrokolo se systémem SHIMANO STEPS nabízí přirozenou a účinnou pozici díky úzké pohonné jednotce a typickou MTB vzdáleností mezi klikami (Q-factor). Navíc výrobci cyklistických rámů těží z kompaktní pohonné jednotky, která umožňuje snadný design perfektního rámu pro Vaše snadné ovládání kola e-MTB. Tato pozornost je věnována těmto podstatným detailům, které vytváří systém SHIMANO STEPS.